LOVATIESĖS – KOKIO DYDŽIO PASIRINKTI?

Miegamasis – labai privati namų erdvė, kuriai  neretai skiriame mažai dėmesio. Manome, kad retai kas ten užeina, o patys dažniausiai tik po darbų, vakare, todėl dažniausiai renkamės tiesiog „ramias“ spalvas interjere ir funkcionalius baldus. Iš tiesų, vertėtų miegamojo kambariui skirti daugiau dėmesio, mat nuo to priklauso ir mūsų poilsio kokybė, ir nuotaika, ir bendra namų atmosfera. Juk atsigulus į lovą visai nesinorėtų, kad akis užkliūtų už ne itin ten derančios interjero detalės, dėl to pusę nakties dėl to „suktume galvą“.

PASIRINKITE TINKAMĄ SPALVĄ

Lovatiesės būna įvairių spalvų ir dizaino: vienspalvės ir margos, ryškios ir švelnesnių atspalvių, puoštos įvairiais raštais, juostelėmis, gėlėmis, stilingais elementais. Renkantis lovos užklotą rekomenduojame atsižvelgti į turimų baldų, sienų ir grindų spalvą. Atkreipkite dėmesį kokie atspalviai interjere dominuoja. Miego Guru asortimente rasite tiek pastelinių: kakavos, rudos, pelenų rožės, kreminės, smėlio, tiek sodrių: smaragdinės (žalios), karališkos mėlynos, juodos, violetinės, turkio, geltonos ir kt.

PASIRINKITE NORIMĄ DYDĮ

Lovos užtiesalai būna skirtingų išmatavimų: nuo foteliams skirtų iki karališko dydžio lovų. Miego Guru asortimente galima rasti šiuos dydžius: 70×160 cm, 170×210 cm, 200×220 cm, 220×240 cm, 230×260 cm, 260×280 cm.

Dažniausiai pasitaikantys suaugusiems skirto čiužinio dydžiai yra: 160×200 cm, 180×200 cm, 200×200 cm.

Šiai dienai, drįsiu pasakyti, dažniausiai renkamasi lovatiesės, kurios „nesivelka“ žeme, o jas galima užkišti už čiužinio, kaip daroma prabangiuose ir šiuolaikiškuose viešbučiuose. Kita vertus, jeigu po lova laikote tam tikrus daiktus, tai vertėtų pasirinkti ilgesnę lovatiesę, kad šiuos daiktus paslėptų. Pavyzdys: turite standartinę lovą su 160×200 cm čiužiniu. Lovos aukštis dažniausiai būna apie 30 cm. Galutinai skaičiuojant 160+30+30=220 cm. Taigi, standartiniam ir pačiam populiariausiam dydžiui lovatiesė idealiausiai tiktų 220×240 cm dydžio. Atitinkamai su 180×200 cm ar 200×200 cm dydžio lovomis.

Dar vertėtų „nenusimažinti“ lovatiesės, ypač, jeigu ant lovos laikote pagalves, kurios atitinkamai „iškelia“ aukštį, dėl ko užklotą reikėtų rinktis didesnį.

Dabar laikas nuspręsti – norit lovatiesės, kuri nusvirdama neliestų grindų, būtų sulig grindimis ar nugultų ant grindų. O tai jau individualus kiekvieno asmeniškai grožio suvokimas.